Skip to main content

Wypełniacze tkankowe

Wypełniacze tkankowe to substancje powstałe na bazie kwasu hialuronowego, które jak sama nazwa wskazuje służą do wypełniania ubytków w tkankach, a tym samym odmładzania wyglądu twarzy. Stały się doskonałą alternatywą dla operacji plastycznych oraz innych, bardziej inwazyjnych zabiegów.

Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach jest syntetycznym odpowiednikiem tego, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dlatego odpowiada za elastyczność, nawilżenie i młody wygląd skóry. Niestety, wraz z upływającym czasem jego zasoby maleją, co jest bezpośrednią przyczyną starzenia skóry. Możemy jednak zahamować ten proces i skorzystać z zabiegów, jakie oferuje nam medycyna estetyczna. Zastosowanie wypełniacza tkankowego to mało inwazyjne działanie, a daje rewelacyjne efekty.

Na rynku dostępnych jest wiele, różnych rodzajów wypełniaczy tkankowych. Zastosowanie każdego z nich uzależnione jest od indywidualnych czynników, takich jak: wiek Pacjenta, obszar zastosowania i kondycja skóry.

Zastosowanie wypełniaczy :

  • wypełnianie zmarszczek,
  • poprawa owalu twarzy,
  • modelowanie ust,
  • modelowanie policzków,
  • korekta asymetrii twarzy,
  • nawilżenie i odnowa skóry.